DRUŻYNA LE( P )SZEGO
Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030
o projekcie
o funkcjonowaniu z poszanowaniem środowiska i o tym, że może się nam
to opłacać.
Potrzeba
To jak będzie wyglądał nasz świat, zależy od nas. Od nas zależy też jego kondycja. Dbajmy od niego każdego dnia zachowując się racjonalnie w swoich wyborach konsumenckich, podnosząc świadomość ekologiczną, modyfikując swój styl życia. Funkcjonowanie na terenach wiejskich sprawia, że mamy uśpioną czujność. W końcu żyjemy w otoczeniu przyrody, bliżej natury…. Tymczasem przyroda ulega degradacji wszędzie, tylko w różnym stopniu, stanowiąc dla nas to samo realne zagrożenie.
Cel
Aktywizacja w słusznej sprawie, czyli tworzymy super ekipę, która jest świadoma swojego wpływu na środowisko i odpowiedzialna. W ramach projektu przewidzieliśmy działania w różnych zakresach: społecznym i obwatelskim, ekonomicznym oraz edukacyjno – informacyjnym. Wiele spośród naszych materiałów będziecie mogli pobrać i wykorzystać. Bycie świadomym to nasza wspólna troska.
Dzielmy się wiedzą i doświadczeniami. Jeśli nie zdążyłeś zostać członkiem grupy, która ma dostęp do wszystkich zajęć, wydarzeń i warsztatów, daj nam znać. Postaramy się żebyś mogła/mógł uczestniczyć.
Efekty i monitoring
Dwuletni projekt pozwolił na nawiązanie świetnej relacji z grupami, z którymi współpracujemy do dzisiaj w działaniach konsumenckich i proekologicznych.













